Parlament képe
Készült: 2018.12.11.22:30:01 Dinamikus lap

Demeter Ervin

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.06.08. 2014.05.05.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2003.02.24. 2006.05.15.
1994-98 MDF frakcióvezető 1996.03.11. 1998.06.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
kormányhivatalt vezető kormánymegbízott 2011.01.01. 2014.05.05.
a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter 2000.05.03. 2002.05.26.
a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter politikai államtitkára 1998.08.15. 2000.05.02.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Heves megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Heves megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1994-98   Budapest területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Nemzetbiztonsági bizottság Alelnök 2010.05.14. 2011.02.21.
   Ellenőrzési albizottság az elmúlt nyolc év alatt a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok működése során tapasztalható anomáliák feltárására
Elnök 2010.06.15. 2011.02.21.
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
Az "Együtt Egymásért, Egy-másért Alapítvány" működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság Elnök 2007.11.05. 2008.02.03.
2002-2006 Honvédelmi bizottság Alelnök 2003.04.28. 2003.06.23.
Honvédelmi bizottság Tag 2003.06.23. 2006.05.15.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Alelnök 2002.07.09. 2002.09.30.
A kormányzati szerveknél, illetve a Kormány felügyelete alá tartozó szerveknél, különös tekintettel az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál elrendelt adatmásolással, esetleges jogosulatlan adatkezeléssel, adatátadással, illetve az APEH informatikai rendszerének megismerésével, valamint az APEH által különböző adóalanyok felé történő információkéréssel összefüggő tevékenységek körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2003.04.07. 2006.05.15.
Az állam által nagy összegű költségvetési támogatásban részesített pénzintézetek konszolidációját vizsgáló bizottság Tag 2003.04.14. 2003.10.13.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Elnök 2003.10.20. 2004.04.20.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2002.05.27. 2006.05.15.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1995.06.27. 1996.04.15.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1997.04.09. 1998.06.17.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1996.03.11.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1996.04.16. 1997.04.08.
A magyar-orosz olajszállítások és az orosz államadósság hasznosítása során felmerült összeférhetetlenségek, valamint a politikai döntéshozók és a gazdasági élet résztvevőinek esetleges összefonódását vizsgáló bizottság Elnök 1995.12.22. 1997.05.28.
Az 1997. november 3-ra, Budapestre bejelentett és a gyülekezési jogról szóló 1989. évi III. törvény 8. §-ának (1) bekezdésében és 9. §-ának (2) bekezdésében foglaltak szerint betiltott rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseket vizsgáló bizottság Tag 1998.02.03. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 2 18
2006-2010 95 19
2002-2006 175 113

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 13    
2006-2010 52 3  
2002-2006 128    
1998-2002 21 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Eger Megyei Jogú Városi Önkormányzat megyei jogú városok közgyűlése képviselő 2006 2010

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: főiskola
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
rendszerszervező Pénzügyi és Számviteli Főiskola   1984

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási