Parlament képe
Készült: 2017.11.24.17:22:12 Dinamikus lap

Dr. Dancsó József

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.02.01.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.11. Békés megye 6.vk. 2010.05.14. 2014.02.01.
2006-2010 2006.04.23. Békés megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Békés megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Békés megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2010.05.14. 2014.02.01.
   A Számvevőszéki és költségvetési bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.07.07. 2014.02.01.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Elnök 2011.02.28. 2014.02.01.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Elnök 2010.06.14. 2011.12.31.
A Magyar Államvasutak Zrt. jelenlegi gazdasági helyzetéhez vezető, 2002-2010 közötti - kiemelten a MÁV Zrt. szerkezetátalakítására és a leánytársaságok privatizációjára vonatkozó - döntések vizsgálatára létrehozott vizsgálóbizottság Tag 2010.11.26. 2011.04.11.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Számvevőszéki albizottság
Tag 2006.07.11. 2010.05.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő bizottság Tag 2006.06.26. 2009.05.18.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Tag 2009.05.18. 2010.05.13.
2002-2006 Gazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
Az állam által nagy összegű költségvetési támogatásban részesített pénzintézetek konszolidációját vizsgáló bizottság Tag 2003.04.14. 2003.10.13.
A Kormány által 2004. február 11-én bejelentett, az M5-ös autópálya megvásárlásával és továbbépítésével kapcsolatos kormánydöntés körülményeinek és az ez alapján az AKA Rt.-vel megkötni tervezett szerződések várható következményeinek kivizsgálására (létrehozott) országgyűlési vizsgálóbizottság Tag 2004.04.06. 2004.10.06.
Számvevőszéki bizottság Elnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.27. 2006.05.15.
1998-2002 Számvevőszéki bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Postabank veszteségeinek okait vizsgáló tényfeltáró albizottság
Tag 1998.12.07. 2002.05.14.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2001.09.25. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 9 71
2006-2010 19 48
2002-2006 34 183
1998-2002 1 216

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 126    
2006-2010 43    
2002-2006 52    
1998-2002 46    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.02.01. 2014.03.03. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Orosháza Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2010  
Orosháza Város Önkormányzata helyi önkormányzat alpolgármester 2006 2010
Orosháza Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdász Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Gazdálkodástudományi Kar 1993

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C
orosz felsőfokú C

A képviselő személyes honlapjának címe: www.dancsojozsef.fidesz.hu