Parlament képe
Készült: 2014.09.01.13:09:43 Dinamikus lap

Dr. Cser-Palkovics András

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.05.19. 2009.05.19.
Fidesz frakcióvez. h. 2009.04.21. 2009.04.21.
Fidesz frakcióvez. h. 2008.05.26. 2008.05.26.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.11.27. 2007.11.27.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Fejér megye 1.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Fejér megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Alelnök 2010.05.14. 2012.06.18.
Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Elnök 2013.03.01. 2014.05.05.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Elnök 2011.09.26. 2011.12.12.
Kulturális és sajtóbizottság Elnök 2012.06.18. 2013.02.28.
Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2010.05.14. 2013.02.25.
A műsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló törvényben meghatározott pályázati eljárás országgyűlési ellenőrzését szolgáló eseti bizottság Elnök 2010.06.08. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa tagjait jelölő eseti bizottság Elnök 2010.10.04. 2010.10.11.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2006.10.09.
Kulturális és sajtóbizottság Tag 2006.07.17. 2010.05.13.
   Média albizottság
Tag 2006.09.07. 2010.05.13.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2006.10.09. 2010.05.13.
A műsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló törvényben meghatározott pályázati eljárás országgyűlési ellenőrzését szolgáló eseti bizottság Alelnök 2009.06.22. 2010.05.13.
Kábítószerügyi eseti bizottság Tag 2007.03.07. 2010.05.13.
Az "Együtt Egymásért, Egy-másért Alapítvány" működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság Tag 2007.11.05. 2008.02.03.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 25 162
2006-2010 125 193

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 82 1  
2006-2010 88    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2006 2010
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1998
európajogi szakjogász Janus Pannonius Tudományegyetem Európajogi szakjogász képzés 2003

A képviselő személyes honlapjának címe: www.cserpalkovics.hu