Parlament képe
Készült: 2014.07.29.14:43:17 Dinamikus lap

Dr. Balsai István

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2011.08.31.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.09.06.
független 2004.09.06. 2005.04.03.
Fidesz 2005.04.04. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MDF 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2011.08.31.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2007.10.15. 2007.10.15.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2003.11.17. 2003.11.17.
MDF frakcióvez. h. 2003.10.13. 2003.10.13.
MDF frakcióvez. h. 2003.03.31. 2003.03.31.
MDF frakcióvez. h. 2003.02.04. 2003.02.04.
MDF frakcióvezető 2002.05.15. 2002.11.11.
1998-2002 MDF frakcióvezető 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MDF frakcióvez. h. 1996.09.10. 1998.06.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
igazságügy-miniszter 1990.05.23. 1994.07.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.11. Budapest 2.vk. 2010.05.14. 2011.08.31.
2006-2010 2006.04.23. Budapest 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 2.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest 2.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Elnök 2010.05.14. 2011.08.31.
Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság Tag 2011.03.07. 2011.08.31.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Alelnök 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Elnök 2010.07.14. 2011.06.14.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2006.10.17. 2010.05.13.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2009.04.27. 2009.06.22.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 2009.06.22. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.10.25.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2002.05.15. 2002.12.01.
Vizsgálóbizottság "az Apró-Gyurcsány érdekkör privatizációból, állami megrendelésekből, illetve állami hitelekből történő meggazdagodásának titkairól" címmel Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Elnök 2002.12.01. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2005.05.02. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A választásokon minősített politikai pártok, az általuk, illetve jogelődeik által alapított vállalatok és egyszemélyes kft.-k, valamint az 1990. évi LXXIII. törvény hatálya alá tar
Tag 1999.02.03. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1999.03.16. 2002.05.14.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Tag 1999.03.02. 2000.12.31.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2001.09.25. 2002.05.14.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1998.06.17.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1994.06.28. 1995.06.26.
Az ÁPV Rt.-nek az önkormányzatokat megillető belterületi földértékekkel kapcsolatos kötelezettségeinek teljesítése tárgyában adott megbízási szerződések és megbízási díjak körülményeinek tisztázására felállított vizsgálóbizottság Tag 1996.10.15. 1998.06.17.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Alelnök 1990.05.03. 1990.05.23.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 9 10
2006-2010 135 33
2002-2006 35 68
1998-2002 12 46

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 31    
2006-2010 48    
2002-2006 52    
1998-2002 63    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1972

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C

A képviselő személyes honlapjának címe: www.balsaiistvan.fidesz.hu