Parlament képe
Készült: 2014.07.22.17:25:29 Dinamikus lap

Bánki Erik

Képviselő fényképe

Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 5 3
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2012.06.10.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2012.06.10.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.05.11. 2009.05.11.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.04.23. 2007.04.23.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) Képviselőcsoport 2012.06.13. 2014.05.05. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Dr. Áder János

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Baranya megye területi lista 2010.05.14. 2012.06.10.
2006-2010 2006.04.23. Baranya megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Baranya megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Baranya megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Gazdasági bizottság Tag 2014.05.06. 2014.06.02.
Gazdasági bizottság Alelnök 2014.06.02.  
2010-2014 Sport- és turizmusbizottság Elnök 2010.05.14. 2012.06.10.
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.05.30. 2006.10.24.
   Energetikai albizottság
Tag 2006.06.28. 2006.10.24.
Sport- és turisztikai bizottság Elnök 2006.10.24. 2010.05.13.
2002-2006 Idegenforgalmi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Egészségturizmus albizottság
Tag 2002.09.24. 2005.09.27.
   Az Idegenforgalmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.09.24. 2006.05.15.
1998-2002 Idegenforgalmi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
    Gyógy- és termálturizmus albizottság
Elnök 1998.10.07. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1999.02.04. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.06.13. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 2000.02.01. 2000.02.08.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 2 2
2010-2014 15 56
2006-2010 45 79
2002-2006 111 137
1998-2002 3 24

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 8    
2010-2014 55    
2006-2010 48    
2002-2006 110    
1998-2002 100    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.06.11. 2012.07.11. igen ZÁRÓ
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. június 892 467



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Mohács Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
külkereskedelmi áruforgalmi felsőfokú szakképesítés Külkereskedelmi Oktatási Továbbképző Központ   1992
közgazdász (felnőttképzésben) Econovum Akadémia   2010

Elektronikus levélcím
erik.banki@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ