Parlament képe
Készült: 2016.05.27.02:13:34 Dinamikus lap

Balla György

Képviselő fényképe

Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 2 6
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2015.11.02.  
Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2007.11.12. 2007.11.12.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Zala megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06. 2014.06.02.
Törvényalkotási bizottság Alelnök 2014.06.02.  
Az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2014.07.08.  
2010-2014 Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Tag 2011.02.28. 2014.05.05.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Tag 2010.06.14. 2011.12.31.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
A Nabucco földgázvezeték előkészítésének és megvalósításának folyamatát segítő eseti bizottság Tag 2008.09.29. 2010.05.13.
2002-2006 Gazdasági bizottság Alelnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Gazdasági bizottság Tag 2002.05.27. 2006.05.15.
   Infrastruktúra-fejlesztési és lakásügyi albizottság
Tag 2002.09.11. 2006.05.15.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Mátrai Erőmű Rt. privatizációjának körülményeit vizsgáló albizottság
Tag 1998.09.23. 1998.11.15.
   Energetikai albizottság
Tag 1998.11.05. 2002.05.14.
   A Dunaferr csoport jogszerű és gazdaságos működését vizsgáló albizottság
Tag 2001.08.28. 2002.01.29.
A közbeszerzésekről szóló 1995. évi XL. törvényben megfogalmazott jogalkotói szándék érvényesülését vizsgáló bizottság Tag 1999.09.28. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 16 7
2010-2014 15 27
2006-2010 56 87
2002-2006 95 364
1998-2002 5 17

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 23 1  
2010-2014 72    
2006-2010 75    
2002-2006 109    
1998-2002 55    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2016. április 997 170



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 2010 2014
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 1998 2002
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1994 1998
Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles bányamérnök Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Kar 1987
abszolutórium - mérnök-közgazdász Nehézipari Műszaki Egyetem Mérnök-Közgazdász 1990

Elektronikus levélcím
gyorgy.balla@parlament.hu


Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ