Parlament képe
Készült: 2014.08.22.01:55:44 Dinamikus lap

Dr. Boross Péter

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MDF 2006.05.16. 2009.01.31.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MDF frakcióvez. h. 2006.10.24. 2009.01.31.
MDF frakcióvez. h. 2006.07.17. 2006.07.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
miniszterelnök 1993.12.21. 1994.07.14.
miniszterelnök-jelölt 1993.12.20. 1993.12.21.
belügyminiszter 1990.12.22. 1993.12.21.
a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter 1990.07.19. 1990.12.21.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Pest megye területi lista 2006.05.16. 2009.01.31.
1994-98   Budapest területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2009.01.31.
1994-98 Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1996.04.23. 1998.06.17.
Gazdasági bizottság Tag 1996.04.16. 1998.06.17.
Társadalmi szervezetek költségvetési támogatását előkészítő bizottság Alelnök 1994.12.27. 1995.12.11.
   Más közérdekű társadalmi szervezeteket támogató albizottság
Tag 1995.02.02. 1995.12.15.
Nemzetbiztonsági bizottság Elnök 1994.06.28. 1996.04.15.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010   8

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 31    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1951