Parlament képe
Készült: 2018.05.25.05:12:12 Dinamikus lap

Dr. Áder János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2009.07.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2007.06.18.
2002-2006 Fidesz frakcióvezető 2002.07.15. 2006.05.15.
Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2002.07.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
köztársasági elnök 2017.05.10.  
köztársasági elnök 2012.05.10. 2017.05.09.
az Országgyűlés alelnöke 2006.05.16. 2009.07.13.
az Országgyűlés elnöke 1998.06.18. 2002.05.14.
az Országgyűlés alelnöke 1997.09.09. 1998.06.17.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) Képviselőcsoport 2009.07.14. 2012.05.10. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.09. Győr-Moson-Sopron megye 5.vk. 2006.05.16. 2009.07.13.
2002-2006   Győr-Moson-Sopron megye 5.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Győr-Moson-Sopron megye 5.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1997.09.21.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1998.06.17.
Számvevőszéki bizottság Tag 1994.06.28. 1995.06.12.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1992.03.24.
Az Állami Számvevőszék szervezetének és működésének felülvizsgálatát végző ad-hoc bizottság Tag 1990.12.29. 1992.10.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1992.03.24. 1992.04.08.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 1992.04.08. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 51 42
2002-2006 68 72

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2018- 1 1  
2014-2018 4 2  
EP képviselőként
2010-2014
1    
2006-2010 15 3844  
EP képviselőként
2006-2010
2    
2002-2006 143 2  
1998-2002 7 6268  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1983

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási