Parlament képe
Készült: 2019.03.26.06:21:58 Dinamikus lap

Bizottság adatai 1998-2002

Alkotmány- és igazságügyi bizottság
Típus állandó
Létrehozás 1998.06.25.
Megszűnés 2002.05.14.
Névváltozások  
E-mail  
Főbizottság


Alkotmány- és igazságügyi bizottság tagjai változásának elrejtése

Alkotmány- és igazságügyi bizottság tagjainak változásai (33 fő)
Képviselő Tisztség Tól Ig Ki helyett
Dr. Pokol Béla (FKGP) Elnök 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Répássy Róbert (Fidesz) Alelnök 1998.12.28. 2002.05.14. Dr. Szakács Imre (Fidesz)
Dr. Rubovszky György (Fidesz) Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Szakács Imre (Fidesz) Alelnök 1998.06.25. 1998.12.28.  
Dr. Gál Zoltán (MSZP) Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Dorkota Lajos (Fidesz) Tag 2000.02.29. 2002.05.14.  
Dr. Gyimesi József (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Helmeczy László (Fidesz) Tag 1999.12.19. 1999.12.19.  
Dr. Helmeczy László (Fidesz) Tag 1998.06.25. 1999.12.19.  
Dr. Juharos Róbert (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Koczka Csaba (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Kozma Péter (Fidesz) Tag 1999.10.01. 2002.05.14. Dr. Mikes Éva (Fidesz)
Dr. Mátrai Márta Mária (Fidesz) Tag 1998.12.28. 2002.05.14.  
Dr. Mikes Éva (Fidesz) Tag 1998.06.25. 1999.07.29.  
Dr. Répássy Róbert (Fidesz) Tag 1998.06.25. 1998.12.28.  
Dr. Salamon László (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Szabó Erika (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Várkonyi András (Fidesz) Tag 2000.02.08. 2002.05.14.  
Dr. Vitányi István (Fidesz) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Ábrahám János (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Avarkeszi Dezső (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Balogh László (MSZP) Tag 2000.02.08. 2002.05.14.  
Dr. Csákabonyi Balázs (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Csiha Judit (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Serfőző András (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Toller László (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Tóth András (MSZP) Tag 2000.02.08. 2002.05.14. Dr. Zongor Gábor (MSZP)
Dr. Vastagh Pál (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Wiener György (MSZP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Zongor Gábor (MSZP) Tag 1998.06.25. 1999.12.31.  
Dr. Bánk Attila (FKGP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Boda Ilona (FKGP) Tag 1998.06.25. 2001.05.29.  
Dr. Homoki János (FKGP) Tag 1998.06.25. 1998.07.08.  
Koppánné Dr. Kertész Margit (FKGP) Tag 2001.05.30. 2001.11.15. Dr. Boda Ilona (FKGP)
Dr. Szentgyörgyvölgyi Péter (FKGP) Tag 2000.11.28. 2002.05.14. Dr. Turi-Kovács Béla (FKGP)
Dr. Turi-Kovács Béla (FKGP) Tag 1998.07.08. 2000.11.28. Dr. Homoki János (FKGP)
Dr. Hack Péter (SZDSZ) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Balsai István (MDF) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Horváth Balázs (MDF) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Fenyvessy Zoltán (MIÉP) Tag 1998.06.25. 2002.05.14.  
Dr. Helmeczy László (független) Tag 1999.12.20. 2002.05.14.  
Koppánné Dr. Kertész Margit (független) Tag 2001.11.16. 2002.05.14.  

Bizottsági tagság, tisztségek eloszlása
Bizottság Képv. csop Szám (%)
Alkotmány- és igazságügyi bizottság Fidesz 12 36.36%
MSZP 11 33.33%
FKGP 3 9.09%
SZDSZ 2 6.06%
MDF 2 6.06%
MIÉP 1 3.03%
független 2 6.06%
Összesen 33 100.00%

Alkotmány- és igazságügyi bizottság üléseinek és jegyzőkönyveinek megjelenítése
Albizottságok
Teljes név Létrehozás Megszűnés Helyiség
A választásokon minősített politikai pártok, az általuk, illetve jogelődeik által alapított vállalatok és egyszemélyes kft.-k, valamint az 1990. évi LXXIII. törvény hatálya alá tar 1998.09.30. 2002.05.14.  
A beszámolók szabályozásának és tárgyalásának problémáit vizsgáló (az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság 1998.11.25. 1999.06.08.  
Európai integrációs albizottság 1999.03.16. 2002.05.14.  
A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság 2001.03.21. 2001.05.28.  

A bizottság által benyújtott irományok
A bizottság által tárgyalt irományok