Készült: 2017.09.26.18:15:33 Dinamikus lap

Révész Máriusz

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
5 5 3
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.09.15.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.12.14. 2009.12.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.08.26. Országos lista 2014.09.15.  
2010-2014 2010.04.25. Budapest területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.09.15. 2016.09.12.
Népjóléti bizottság Tag 2015.02.16.  
   Népesedéspolitikai albizottság
Tag 2015.03.25.  
2010-2014 Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság Tag 2010.06.08. 2011.03.07.
   A 2002 és 2010 között és különösen 2006 őszén az állam részéről a politikai szabadságjogokkal összefüggésben elkövetett jogsértéseket vizsgáló albizottság
Tag 2010.06.28. 2010.12.08.
Oktatási, tudományos és kutatási bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az elmúlt nyolc év esetleges kormányzati visszaéléseivel foglalkozó albizottság
Elnök 2010.05.20. 2010.11.29.
   Az elmúlt nyolc év esetleges kormányzati visszaéléseivel foglalkozó albizottság
Tag 2010.11.29. 2014.05.05.
Sport- és turizmusbizottság Tag 2013.02.11. 2014.05.05.
Nemzeti összetartozás bizottsága Tag 2011.01.01. 2012.02.27.
2006-2010 Oktatási és tudományos bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
Kutatási és innovációs eseti bizottság Tag 2008.12.08. 2010.05.13.
2002-2006 Ifjúsági és sportbizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Az óvoda- és iskolabezárások okait vizsgáló bizottság Tag 2003.09.22. 2003.12.30.
Oktatási és tudományos bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Oktatási és tudományos bizottság Tag 1998.06.25. 1999.10.01.
Oktatási és tudományos bizottság Alelnök 1999.10.01. 2002.05.14.
   Szakképzési és felnőttoktatási albizottság
Tag 1998.12.09. 2002.05.14.
   Az Oktatási és tudományos bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1998.12.09. 2002.05.14.
Társadalmi szervezetek bizottsága Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
    1%-os albizottság
Tag 1999.02.11. 1999.10.22.
   Egészségügyi, rehabilitációs, prevenciós, egészség-megőrzési és karitatív feladatokat ellátó szervezeteket támogató albizottság
Tag 1999.02.11. 2000.02.08.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 10 1
2010-2014 10 259
2006-2010 63 397
2002-2006 33 884
1998-2002 14 88

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 60 1  
2010-2014 151 1  
2006-2010 102    
2002-2006 198 1  
1998-2002 149    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.09.15. 2014.10.15. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. augusztus 224 363

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Budapest Főváros X. kerület Kőbánya Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2010 2014
Budapest Főváros X. kerület Kőbánya Önkormányzata helyi önkormányzat képviselő 2006 2010
Budapest Főváros X. kerület Kőbánya Önkormányzata helyi önkormányzat képviselő 1994 1998
Budapest Főváros X. kerület Kőbánya Önkormányzata helyi önkormányzat képviselő 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
matematika-fizika szakos tanár Hi Si Minh Tanárképző Főiskola   1989
szociológus, társadalomismeret tanár Eötvös Loránd Tudományegyetemc Szociológiai Intézet és Továbbképző Központ   1995
síoktató (OKJ sportoktató) ELTE Tanárképző Főiskola Testnevelési Tanszék 1999

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ