Készült: 2017.12.18.10:05:59 Dinamikus lap

Dr. Józsa István

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
1 5 3
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- MSZP 2014.05.06.  
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 MSZP frakcióvez. h. 2011.11.21. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2009.09.21. 2009.09.22.
MSZP frakcióvez. h. 2009.03.16. 2009.03.17.
MSZP frakcióvez. h. 2008.11.10. 2008.11.11.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Budapest területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Budapest 17.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 17.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Európai ügyek bizottsága Tag 2014.05.06.  
Mentelmi bizottság Alelnök 2014.05.06. 2014.09.15.
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.05.14. 2010.05.17.
Gazdasági és informatikai bizottság Alelnök 2010.05.17. 2011.11.21.
   A Gazdasági és informatikai bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2010.07.12. 2011.11.21.
   Energetikai albizottság
Alelnök 2010.07.12. 2011.11.21.
   Vállalkozásfejlesztési és uniós forrásokat felügyelő albizottság
Tag 2010.07.12. 2011.11.21.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2013.03.04. 2014.05.05.
Fenntartható fejlődés bizottsága Tag 2010.05.14. 2010.06.01.
A cukorgyárak privatizációját, valamint Magyarország Európai Unióhoz történő csatlakozása óta a közösségi cukorreformok során képviselt magyar álláspontot értékelő, és annak itthoni következményeit feltáró vizsgálóbizottság Társelnök 2011.07.04. 2012.03.26.
A MALÉV Zrt. és a Budapest Airport Zrt. szocialisták és szabad demokraták általi privatizációjának körülményeit, továbbá a MALÉV Zrt. visszaállamosításának folyamatát, valamint jelenlegi fizetésképtelenségét és felszámolását előidéző, 2002-2010 között meghozott intézkedéseket, illetve az ebben az időszakban felmerülő döntéshozói felelősség kérdéskörét vizsgáló bizottság Tag 2012.03.28. 2013.03.11.
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.05.30. 2008.05.05.
Gazdasági és informatikai bizottság Alelnök 2008.05.05. 2010.05.13.
   Energetikai albizottság
Tag 2006.06.28. 2010.05.13.
   Lakás- és építésügyi albizottság
Tag 2006.07.05. 2010.05.13.
   Vállalkozás- és kutatásfejlesztési albizottság
Elnök 2006.10.04. 2010.05.13.
   Közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési albizottság
Tag 2007.02.21. 2010.05.13.
   Informatikai és távközlési albizottság
Tag 2007.03.07. 2010.05.13.
   Vasúti közlekedés helyzetét vizsgáló albizottság
Tag 2007.11.06. 2010.05.13.
   Közbeszerzési albizottság
Tag 2007.11.07. 2010.05.13.
Környezetvédelmi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   A Környezetvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.12.13. 2010.05.13.
Kutatási és innovációs eseti bizottság Tag 2007.06.25. 2010.05.13.
Fogyasztóvédelmi eseti bizottság Tag 2007.03.07. 2010.05.13.
A Nabucco földgázvezeték előkészítésének és megvalósításának folyamatát segítő eseti bizottság Tag 2008.09.29. 2010.05.13.
e-Befogadásügyi eseti bizottság Tag 2008.10.17. 2010.05.13.
2002-2006 Gazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Infrastruktúra-fejlesztési és lakásügyi albizottság
Tag 2002.09.11. 2006.05.15.
   Vállalkozásfejlesztési, ipari és kereskedelmi albizottság
Elnök 2002.09.11. 2006.05.15.
   Energetikai albizottság
Tag 2003.02.19. 2006.05.15.
   Vám és kereskedelem az Európai Unióban albizottság
Elnök 2004.05.26. 2006.05.15.
   Európai uniós ügyek albizottsága
Tag 2005.03.02. 2006.05.15.
Környezetvédelmi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.09.06.
Környezetvédelmi bizottság Alelnök 2004.09.06. 2006.05.15.
"Parlagfűmentes Magyarországért" eseti bizottság Tag 2003.02.24. 2003.09.22.
Vizsgálóbizottság a paksi atomerőműben történt súlyos üzemzavar körülményeinek és annak elhárítására tett intézkedéseknek, valamint a kieső villamos energia pótlási lehetőségeinek megvizsgálására Tag 2003.09.08. 2003.11.07.
   Tudomány- és technológiapolitikai vegyes albizottság
Tag 2002.12.12. 2006.05.15.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 261 46
2010-2014 658 538
2006-2010 4 298
2002-2006 10 272

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 274    
2010-2014 621 2  
2006-2010 96    
2002-2006 120    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 747 878

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Budapest Főváros XI. kerület Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Budapest Főváros XI. kerület Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles mat. gépészmérnök Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar 1978
okleveles gépszerkesztő szakmérnök Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar 1982
műszaki doktori oklevél Budapesti Műszaki Egyetem   1987
CMS Oxford Polytechnic   1990

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A tudomány(ok) doktora 1987

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.drjozsaistvan.hu