Készült: 2017.09.26.04:08:08 Dinamikus lap

Burány Sándor

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
1 1 3
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- MSZP 2014.05.06.  
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- MSZP frakcióvez. h. 2016.07.06.  
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2007.05.07. 2007.05.08.
MSZP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2006.06.06.
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2004.10.11. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 2001.05.28. 2001.05.29.
MSZP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.12.31.

Tisztségek
Tisztség tól ig
nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztériumi államtitkár 2009.04.21. 2010.05.29.
nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztériumi államtitkár 2008.05.15. 2009.04.15.
a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára 2007.01.01. 2008.05.14.
foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter 2003.03.03. 2004.10.03.
pénzügyminisztériumi politikai államtitkár 2002.05.27. 2003.03.02.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Budapest 9.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Budapest területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Budapest 28.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 28.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest 28.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest 28.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2016.09.12.  
Költségvetési bizottság Elnök 2014.05.06. 2016.09.12.
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.05.14. 2010.05.20.
Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.06.01. 2014.05.05.
   Lakáspolitikai és építésügyi albizottság
Alelnök 2010.07.12. 2014.05.05.
A VOLÁNBUSZ Zrt. 2003-ban megalkotott reorganizációs programja végrehajtásának körülményeit vizsgáló bizottság Alelnök 2012.04.02. 2012.10.29.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2007.01.01.
2002-2006 Gazdasági bizottság Tag 2005.06.20. 2006.05.15.
Ifjúsági és sportbizottság Tag 2004.10.04. 2004.11.02.
Informatikai és távközlési bizottság Tag 2004.10.25. 2006.05.15.
Oktatási és tudományos bizottság Tag 2004.10.04. 2004.10.25.
1998-2002 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
Idegenforgalmi bizottság Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
   Kastélyok, kúriák, várak albizottság
Tag 1998.12.16. 2000.02.08.
1994-98 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 124 57
2010-2014 15 51
2006-2010 2 2
2002-2006 6 10
1998-2002 48 61

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 117    
2010-2014 67    
2006-2010 51    
2002-2006 183 6  
1998-2002 95    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. augusztus 997 170

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
műszergyártó- és karbantartó technikus Latinca Sándor Gép- és Villamosipari Szakközépiskola   1977
tervező-szervező közgazdász Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Ipari Kar 1987

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol alapfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ