Készült: 2018.12.19.17:52:06 Dinamikus lap

Dr. Tabajdi Csaba

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2004.07.14.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.10.15. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2004.06.07. 2004.06.07.
MSZP frakcióvez. h. 2004.05.10. 2004.05.11.
MSZP frakcióvez. h. 2003.05.26. 2003.05.27.
MSZP frakcióvez. h. 2003.04.14. 2003.04.15.
MSZP frakcióvez. h. 2003.03.10. 2003.03.11.
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.12.31.

Tisztségek
Tisztség tól ig
a Miniszterelnöki Hivatal általános politikai államtitkára 1994.07.15. 1998.07.07.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetségének képviselőcsoport 2009.07.14. 2014.06.30. Magyar Szocialista Párt  
Európai Szocialista Párt 2004.07.20. 2009.07.13. Magyar Szocialista Párt  

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Bács-Kiskun megye területi lista 2002.05.15. 2004.07.14.
1998-2002   Bács-Kiskun megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Bács-Kiskun megye 10.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.10.15. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Külügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.07.14.
Európai ügyek bizottsága Alelnök 2002.05.15. 2004.07.14.
1998-2002 Külügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
1990-94 Külügyi bizottság Tag 1993.02.02. 1994.06.27.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1991.02.19. 1993.02.02.
A Dunai Vízlépcső-rendszer kérdéseivel foglalkozó ideiglenes bizottság Tag 1993.03.16. 1994.06.27.
Társadalmi szervezetek költségvetési támogatását koordináló bizottság Tag 1992.02.04. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006   2
1998-2002 20 116

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
EP képviselőként
2006-2010
2    
2002-2006 13    
EP képviselőként
2002-2006
1    
1998-2002 32 1  

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles közgazdász Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Kereskedelmi Kar 1974

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1984

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási
francia felsőfokú
orosz felsőfokú