Készült: 2019.02.16.19:41:10 Dinamikus lap

Dr. Soós Győző

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 10.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   ORTT költségvetési törvényjavaslatát előkészítő albizottság
Tag 2002.07.04. 2006.05.15.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.
Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002
   A beszámolók szabályozásának és tárgyalásának problémáit vizsgáló (az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 1998.11.25. 1999.06.08.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
   A Költségvetési és pénzügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2000.05.16. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A beszámolók szabályozásának és tárgyalásának problémáit vizsgáló (az Alkotmányügyi bizottsággal közös) albizottság
Tag 1998.11.25. 1999.06.08.
1994-98 Költségvetési és pénzügyi bizottság Alelnök 1994.06.28. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006   9
1998-2002 8 29

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2002-2006 10    
1998-2002 11    


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
főiskolai diploma Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola   1970
egyetemi doktor Miskolci Egyetem   1995