Készült: 2018.12.19.17:50:39 Dinamikus lap

Herczog Edit

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 MSZP 2002.11.26. 2004.07.14.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetségének képviselőcsoport 2009.07.14. 2014.06.30. Magyar Szocialista Párt  
Európai Szocialista Párt 2004.07.20. 2009.07.13. Magyar Szocialista Párt  

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Fejér megye területi lista 2002.11.26. 2004.07.14.
1998-2002   Fejér megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Külügyi bizottság Tag 2002.12.01. 2004.07.14.
   Transzatlanti ügyekkel foglalkozó albizottság
Tag 2003.05.28. 2004.07.14.
Környezetvédelmi bizottság Tag 2002.11.26. 2004.07.14.
1998-2002 Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1999.03.02. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.09.29. 1999.03.02.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006 4 10
1998-2002 25 61

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
EP képviselőként
2010-2014
4    
EP képviselőként
2006-2010
2    
2002-2006 23 1  
EP képviselőként
2002-2006
1    
1998-2002 51    

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
tartósítóipari mérnök. orosz szakfordító Eötvös Loránd Tudományegyetem Tartósítóipari Kar 1985
  Eötvös Loránd Tudományegyetem   1994

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
portugál középfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
orosz felsőfokú