Bencsik János


Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 2 4
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 1998.07.15.
független 1998.07.16. 1998.08.30.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.11.30. 2009.11.30.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára 2010.12.04. 2011.12.31.
Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára 2010.06.02. 2010.12.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Komárom-Esztergom megye 1.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Komárom-Esztergom megye 1.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Komárom-Esztergom megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 1998.08.30.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Fenntartható fejlődés bizottsága Tag 2014.05.06. 2014.06.02.
Fenntartható fejlődés bizottsága Alelnök 2014.06.02.  
   A Fenntartható fejlődés bizottsága feladatkörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását, valamint a deregulációs folyamatokat figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2014.09.17.  
   Természeti erőforrások fenntartható használata albizottság
Tag 2014.09.17.  
Gazdasági bizottság Tag 2014.05.06.  
   Bor- és gasztronómiai albizottság
Tag 2014.09.17.  
   Energetikai albizottság
Elnök 2014.09.17.  
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2011.12.30. 2014.05.05.
   Energetikai albizottság
Tag 2012.02.20. 2012.02.20.
   Energetikai albizottság
Elnök 2012.02.20. 2014.05.05.
Fenntartható fejlődés bizottsága Tag 2013.09.23. 2014.05.05.
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési albizottság
Tag 2006.06.28. 2010.05.13.
   Vállalkozás- és kutatásfejlesztési albizottság
Tag 2006.10.04. 2010.05.13.
   Energetikai albizottság
Tag 2007.03.07. 2010.05.13.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.06.25. 1998.07.15.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.07.15. 1998.08.30.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 17 9
2010-2014 6 99
2006-2010 66 170

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 30    
2010-2014 114 1  
2006-2010 128 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. május 897 453

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2006 2010
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2002 2006
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1998 2002
Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 1994 1998
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1994 1998
Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
teológus-hitoktató Pázmány Péter Hittudományi Akadémia   1990
általános szociális munkás Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai és Tanárképző Főiskola   1993
településüzemeltető szakmérnök Debreceni Agrártudományi Egyetem Szarvasi Főiskolai Kar 1996
terület- és településfejlesztő szociológus Eötvös Loránd Tudományegyetem Szocilógiai, Szociálpolitikai Intézet 1996

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.bencsikjanos.hu