Készült: 2017.12.18.11:37:31 Dinamikus lap

Dr. Schiffer András

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- LMP 2014.05.06. 2016.09.05.
2010-2014 LMP 2010.05.14. 2013.02.11.
független 2013.02.12. 2013.08.31.
LMP 2013.09.01. 2014.05.05.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- LMP frakcióvezető 2014.05.06. 2016.09.05.
2010-2014 LMP frakcióvezető 2013.09.01. 2014.05.05.
LMP frakcióvezető 2012.11.26. 2013.02.11.
LMP frakcióvezető 2010.05.14. 2012.01.13.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06. 2016.09.05.
2010-2014 2010.04.25. Országos lista 2010.05.14. 2014.05.05.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06. 2016.09.05.
Az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2014.07.08. 2016.09.05.
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2013.02.11.
Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2013.02.25. 2013.08.31.
Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2013.09.01. 2014.05.05.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.05.26. 2014.05.05.
   Az országgyűlési képviselők számának csökkentéséhez szükséges választójogi reformot előkészítő albizottság
Tag 2010.06.21. 2011.10.17.
   A 2002-2010 közötti lakossági deviza-eladósodás okainak feltárását, valamint az esetleges kormányzati felelősséget vizsgáló albizottság
Tag 2011.09.27. 2012.01.25.
   Az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló új szabályozás előkészítésére létrehozott albizottság
Alelnök 2011.10.18. 2011.11.14.
   A bizottsági módosító javaslatokra vonatkozó rendelkezéseket felülvizsgáló albizottság
Tag 2012.07.09. 2013.02.11.
Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság Tag 2013.09.23. 2014.05.05.
Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2013.09.23. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Alelnök 2010.07.14. 2013.02.11.
A VOLÁNBUSZ Zrt. 2003-ban megalkotott reorganizációs programja végrehajtásának körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2012.04.02. 2012.10.29.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 121 374
2010-2014 109 735

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 383 1  
2010-2014 959 5  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.09.05. 2016.10.05. igen

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1995

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol középfokú
orosz társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ