Készült: 2017.12.18.06:02:10 Dinamikus lap

Dr. Rubovszky György

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- KDNP 2014.05.06. 2017.06.21.
2010-2014 KDNP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2003.06.16. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 KDNP 1994.06.28. 1997.07.21.
független 1997.07.22. 1997.09.06.
Fidesz 1997.09.07. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- KDNP frakcióvez. h. 2014.05.06. 2017.06.21.
2010-2014 KDNP frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06. 2017.06.21.
2010-2014 2010.04.25. Somogy megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2003.06.16. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06. 2017.06.21.
Igazságügyi bizottság Elnök 2014.05.06. 2017.06.21.
Az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság Elnök 2014.07.08. 2017.06.21.
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló új szabályozás előkészítésére létrehozott albizottság
Elnök 2011.10.18. 2011.11.14.
Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Elnök 2010.05.14. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő bizottság Tag 2006.12.18. 2009.05.18.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Tag 2009.05.18. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2003.06.23. 2006.05.15.
   A közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló előterjesztést felülvizsgáló albizottság
Tag 2004.05.10. 2004.09.28.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2004.04.26. 2006.05.15.
A holocaust roma áldozatainak nemzetközi és hazai kárpótlását vizsgáló bizottság Elnök 2004.03.08. 2006.05.15.
Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra elnevezéssel parlamenti vizsgálóbizottság Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   A választásokon minősített politikai pártok, az általuk, illetve jogelődeik által alapított vállalatok és egyszemélyes kft.-k, valamint az 1990. évi LXXIII. törvény hatálya alá tar
Elnök 1998.09.30. 2002.05.14.
   A beszámolók szabályozásának és tárgyalásának problémáit vizsgáló (az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 1998.11.25. 1999.06.08.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1999.10.01. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.06.25. 1999.10.01.
   A beszámolók szabályozásának és tárgyalásának problémáit vizsgáló (az Alkotmányügyi bizottsággal közös) albizottság
Tag 1998.11.25. 1999.06.08.
   A 4/1999. (III.31.) AB határozat következtében szükségessé vált Házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Elnök 1999.04.08. 1999.09.30.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Tag 1999.03.02. 2000.12.31.
Az országgyűlési képviselők vagyoni helyzetét vizsgáló bizottság Tag 2000.12.19. 2001.06.20.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1997.07.21.
Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1997.11.04. 1998.06.17.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1997.07.21.
Az ÁPV Rt.-nek az önkormányzatokat megillető belterületi földértékekkel kapcsolatos kötelezettségeinek teljesítése tárgyában adott megbízási szerződések és megbízási díjak körülményeinek tisztázására felállított vizsgálóbizottság Tag 1996.10.15. 1997.07.21.
Vizsgálóbizottság az adós- és bankkonszolidáció körülményeinek tisztázására Tag 1995.06.17. 1997.07.21.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 15 6
2010-2014 19 67
2006-2010 33 146
2002-2006   35
1998-2002 10 115

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 67 1  
2010-2014 157    
2006-2010 74    
2002-2006 19 1  
1998-2002 108 2  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Budapest Főváros Önkormányzata fővárosi közgyűlés tag 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kar 1969

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ