Készült: 2017.12.18.11:52:21 Dinamikus lap

Németh Zsolt

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 1 1
   
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Németh Zsolt Attila 2006.05.31.
Németh Zsolt 2006.05.16.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2017.10.02.  
Fidesz frakcióvez. h. 2015.11.02. 2017.10.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.

Tisztségek
Tisztség tól ig
külügyminisztériumi államtitkár 2010.06.02. 2014.06.05.
külügyminisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Budapest területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Budapest területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest 32.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Külügyi bizottság Elnök 2014.06.07.  
2006-2010 Külügyi és határon túli magyarok bizottsága Elnök 2006.05.30. 2010.05.13.
A Nabucco földgázvezeték előkészítésének és megvalósításának folyamatát segítő eseti bizottság Tag 2008.09.29. 2010.05.13.
2002-2006 Külügyi bizottság Elnök 2002.05.27. 2006.05.15.
1994-98 Külügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1996.07.11. 1998.06.17.
Társadalmi szervezetek költségvetési támogatását előkészítő bizottság Tag 1994.12.27. 1996.11.12.
   Kulturális és művelődési társadalmi szervezeteket támogató albizottság
Tag 1995.02.02. 1996.11.12.
1990-94 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1993.12.08.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Elnök 1993.12.08. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 13 8
2010-2014 3 1
2006-2010 60 68
2002-2006 55 235
1998-2002 2 7

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 35    
2010-2014 165    
2006-2010 69    
2002-2006 79 1  
1998-2002 157 2  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 997 170

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdász-szociológus Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Általános Kar 1987

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C
német középfokú C

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ