Készült: 2017.12.18.13:54:15 Dinamikus lap

Lezsák Sándor

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
3 1 5
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.11.07.
független 2004.11.07. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2002.06.11. 2004.11.07.
1998-2002 MDF frakcióvez. h. 1998.09.24. 2002.05.14.
1994-98 MDF frakcióvez. h. 1996.09.10. 1998.06.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 2014.05.06.  
az Országgyűlés elnökének feladatait ellátó alelnök 2012.04.02. 2012.05.09.
az Országgyűlés alelnöke 2010.05.14. 2014.05.05.
az Országgyűlés alelnöke 2006.06.08. 2010.05.13.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Bács-Kiskun megye 4.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Bács-Kiskun megye 3.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Bács-Kiskun megye 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Bács-Kiskun megye 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Bács-Kiskun megye 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Bács-Kiskun megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2014.05.06.  
2010-2014 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Kulturális és sajtó bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.06.13. 2006.05.15.
Rendészeti bizottság Tag 2004.02.16. 2004.12.20.
   A Rendészeti bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2004.02.16. 2006.05.15.
Idegenforgalmi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.02.16.
Az óvoda- és iskolabezárások okait vizsgáló bizottság Elnök 2003.09.22. 2003.12.30.
1998-2002 Honvédelmi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Katonai ombudsman albizottság
Tag 1998.09.09. 2002.05.14.
Oktatási és tudományos bizottság Elnök 1998.06.25. 2002.05.14.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1994.06.28. 1997.04.07.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1997.04.08. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 9 4
2010-2014 12 7
2006-2010 49 19
2002-2006 132 465
1998-2002 108 258

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 5 5864  
2010-2014 26 9596  
2006-2010 16 5776  
2002-2006 577    
1998-2002 522 2  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 1 296 321

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: főiskola
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
magyar-történelem szakos tanár Juhász Gyula Tanárképző Főiskola   1975

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.lezsaksandor.hu