Készült: 2017.12.18.05:56:00 Dinamikus lap

Kósa Lajos

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
0 0 20
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvezető 2015.10.01. 2017.10.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.09.30.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 1998.09.08. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
tárca nélküli miniszter (a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős) 2017.10.02.  

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Hajdú-Bihar megye 1.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Hajdú-Bihar megye 3.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Hajdú-Bihar megye 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Hajdú-Bihar megye 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Hajdú-Bihar megye 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Hajdú-Bihar megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Honvédelmi és rendészeti bizottság Elnök 2014.05.06. 2017.10.02.
2010-2014 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Önkormányzati bizottság Alelnök 2002.05.15. 2003.06.23.
Önkormányzati bizottság Tag 2003.06.23. 2006.05.15.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.15. 2004.08.27.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 1998.11.03.
Számvevőszéki bizottság Elnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Postabank veszteségeinek okait vizsgáló tényfeltáró albizottság
Elnök 1998.12.07. 2002.05.14.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Elnök 2001.09.25. 2002.05.14.
1994-98 Gazdasági bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Mezőgazdasági bizottság Tag 1994.06.28. 1996.06.24.
Az Állami Számvevőszék elnökét jelölő bizottság Tag 1996.10.15. 1998.06.17.
Vizsgálóbizottság a Budapest Bank részére juttatott állami támogatás körülményeinek tisztázására Elnök 1995.06.17. 1998.06.17.
A magyar-orosz olajszállítások és az orosz államadósság hasznosítása során felmerült összeférhetetlenségek, valamint a politikai döntéshozók és a gazdasági élet résztvevőinek esetleges összefonódását vizsgáló bizottság Tag 1995.12.22. 1997.05.28.
1990-94 Gazdasági bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 33 22
2010-2014 54 206
2006-2010 20 119
2002-2006 18 131
1998-2002 6 17

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 103 3  
2010-2014 110 1  
2006-2010 24    
2002-2006 79 2  
1998-2002 70 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 224 363

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése polgármester 2010 2014
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése polgármester 2006 2010
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése polgármester 2002 2006
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése polgármester 1998 2002

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
abszolutórium Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Általános Közgazdasági Kar 1988

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
orosz társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.facebook.com/kosalajos