Készült: 2017.12.18.05:58:11 Dinamikus lap

Kövér László

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
0 0 10
   
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Dr. Kövér László 2010.12.20.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.07.08. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 2000.05.03. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz frakcióvezető 1994.06.28. 1994.07.31.
1990-94 Fidesz frakcióvezető 1993.06.01. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés elnöke 2014.05.06.  
a köztársasági elnököt helyettesítő OGY elnök 2012.04.02. 2012.05.09.
az Országgyűlés elnöke 2010.08.06. 2014.05.05.
a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter 1998.07.08. 2000.05.02.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Zala megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Veszprém megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Veszprém megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Veszprém megye 3.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2010.05.14. 2010.09.13.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2010.05.14. 2010.09.13.
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Honvédelmi bizottság Tag 2002.05.21. 2003.04.28.
Nemzetbiztonsági bizottság Elnök 2002.05.21. 2006.05.15.
1998-2002 Nemzetbiztonsági bizottság Alelnök 2001.10.16. 2002.05.14.
1994-98 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1995.09.05. 1995.11.30.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1994.08.30. 1995.09.04.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1995.12.01. 1998.06.17.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Az 1997. november 3-ra, Budapestre bejelentett és a gyülekezési jogról szóló 1989. évi III. törvény 8. §-ának (1) bekezdésében és 9. §-ának (2) bekezdésében foglaltak szerint betiltott rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseket vizsgáló bizottság Tag 1998.02.03. 1998.06.17.
1990-94 Önkormányzati, közigazgatási, belbiztonsági és rendőrségi bizottság Tag 1990.05.03. 1991.10.15.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1992.10.13. 1993.07.01.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1990.12.04. 1990.12.15.
Nemzetbiztonsági bizottság Elnök 1990.12.15. 1993.07.01.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1993.07.01. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 6  
2010-2014 4 12
2006-2010   8
2002-2006 7 11
1998-2002 1  

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 2 1246  
2010-2014 3 2622  
2006-2010 1    
2002-2006 8    
1998-2002 38 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 1 731 713

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1986

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ