Készült: 2017.12.18.05:49:30 Dinamikus lap

Hende Csaba

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 2 7
   
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Dr. Hende Csaba 2014.04.30.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.06.22.
független 2004.06.23. 2004.12.23.
Fidesz 2004.12.24. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2017.10.02.  
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2004.04.26. 2004.06.22.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke 2017.10.02.  
honvédelmi miniszter 2014.06.06. 2015.09.09.
honvédelmi miniszter 2010.05.29. 2014.06.05.
jegyző 2006.05.16. 2010.05.13.
jegyző 2005.02.21. 2006.05.15.
igazságügyi minisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Vas megye 1.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Vas megye 2.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Vas megye 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.


Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 9 1
2010-2014 1  
2006-2010 7 28
2002-2006 12 40

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 49 1  
2010-2014 80 1  
2006-2010 22 50  
2002-2006 19 14  
1998-2002 408 8  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.09.09. 2015.10.09. igen Záró nyilatkozat a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény 12/B. § (2) bekezdésében meghatározott rendelkezés szerint.
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen  

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 1 296 321

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1990 1991

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1983

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.hendecsaba.hu