Készült: 2017.12.18.15:40:32 Dinamikus lap

Dr. Hargitai János

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
5 2 2
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- KDNP 2014.05.06.  
2010-2014 KDNP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 KDNP frakcióvez. h. 2010.05.20. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.

Tisztségek
Tisztség tól ig
kormányhivatalt vezető kormánymegbízott 2011.01.01. 2014.05.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Baranya megye 3.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Baranya megye 5.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Baranya megye 5.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Baranya megye 5.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Baranya megye 5.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Költségvetési bizottság Alelnök 2014.05.06.  
Mentelmi bizottság Elnök 2017.09.19.  
2010-2014 Számvevőszéki és költségvetési bizottság Alelnök 2010.05.14. 2011.02.21.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Tag 2010.06.14. 2011.12.31.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   A Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.07.11. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Elnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.27. 2006.05.15.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.09.25. 2006.05.15.
   Esélyegyenlőségi albizottság
Tag 2003.06.23. 2006.05.15.
A kormányzati szerveknél, illetve a Kormány felügyelete alá tartozó szerveknél, különös tekintettel az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál elrendelt adatmásolással, esetleges jogosulatlan adatkezeléssel, adatátadással, illetve az APEH informatikai rendszerének megismerésével, valamint az APEH által különböző adóalanyok felé történő információkéréssel összefüggő tevékenységek körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2003.04.07. 2006.05.15.
1998-2002 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Költségvetési és pénzügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Alelnök 1999.12.15. 2002.05.14.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Elnök 1998.09.22. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 9 7
2010-2014 7 91
2006-2010 30 34
2002-2006 79 137
1998-2002 2 66

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 56    
2010-2014 50    
2006-2010 86    
2002-2006 157 1  
1998-2002 100    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 224 363

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Baranya Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés elnök 2006 2010
Nagynyárád Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2002 2006
Baranya Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés alelnök 1994 1998
Nagynyárád Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
általános iskolai tanító Kaposvári Tanárképző Főiskola   1979
általános iskolai tanár - történelem szak Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Kar 1984
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1991
európa jogi szakjogász Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 2003

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.hargitaijanos.fidesz.hu