Készült: 2017.12.18.15:29:01 Dinamikus lap

Fodor Gábor

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
3 5 1
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- független 2014.05.06.  
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2009.09.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1993.12.01.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2006.10.09. 2009.09.13.
SZDSZ frakcióvez. h. 2006.07.10. 2006.07.11.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.09.15. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
környezetvédelmi és vízügyi miniszter 2007.05.07. 2008.04.30.
művelődési és közoktatási miniszter 1994.07.15. 1995.12.31.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2009.09.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Heves megye 3.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest területi lista 1990.05.02. 1993.12.01.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.26.  
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Alelnök 2006.05.30. 2007.05.07.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.10.17. 2007.05.07.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.06.04.
Alkotmány- és igazságügyi bizottság Alelnök 2002.06.04. 2006.05.15.
   Az Alkotmány- és igazságügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
   Az Alkotmány- és igazságügyi bizottság, az Önkormányzati bizottság és a Rendészeti bizottság közös "ún. lakásmaffia tevékenységét feltáró albizottsága"
Tag 2002.10.21. 2004.03.25.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Esélyegyenlőségi albizottság
Tag 2003.06.23. 2006.05.15.
   Bioetikai vegyes albizottság
Tag 2003.10.21. 2006.05.15.
   Az oktatási szegregáció megvizsgálására létrehozott albizottság
Tag 2003.11.18. 2006.05.15.
1998-2002 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
   A nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
Környezetvédelmi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Tényfeltáró albizottság (a Hágai Bíróság ítéletének meghozatala után a szlovák-magyar tárgyalások körülményei és eredményei)
Tag 1998.09.16. 1999.12.08.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.09.23. 2002.05.14.
   A Környezetvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1999.02.22. 2002.05.14.
   A Környezetvédelmi Alap Célfeladatokat ellenőrző albizottság
Tag 1999.09.23. 2002.05.14.
   Védett madarak pusztításával kapcsolatos eseményeket kivizsgáló albizottság
Tag 2001.11.27. 2002.05.14.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1996.03.05. 1998.06.17.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1996.04.23. 1998.06.17.
1990-94 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Elnök 1990.05.03. 1993.12.01.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1990.05.03. 1992.03.24.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 200 12
2006-2010 9 7
2002-2006 25 159
1998-2002 34 27

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 23    
2006-2010 73 1  
2002-2006 85    
1998-2002 92    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 747 878

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1987

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.facebook.com/fodorgab