Készült: 2017.12.18.06:01:53 Dinamikus lap

Font Sándor

Képviselő fényképe
Ülőhely
Szektor Sor Szék
3 3 9
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.09.06.
független 2004.09.06. 2005.05.14.
Fidesz 2005.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2002.05.15. 2004.09.06.
1998-2002 MDF frakcióvez. h. 2000.02.08. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Bács-Kiskun megye 3.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Bács-Kiskun megye 6.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Bács-Kiskun megye 6.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Bács-Kiskun megye 6.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Bács-Kiskun megye 6.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Mezőgazdasági bizottság Tag 2014.05.06. 2014.06.02.
Mezőgazdasági bizottság Elnök 2014.06.02.  
   Szőlő- bor- pálinka albizottság
Elnök 2014.07.10.  
2010-2014 Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2011.02.14. 2011.11.14.
Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2012.03.05. 2014.05.05.
Mezőgazdasági bizottság Elnök 2010.05.14. 2014.05.05.
A cukorgyárak privatizációját, valamint Magyarország Európai Unióhoz történő csatlakozása óta a közösségi cukorreformok során képviselt magyar álláspontot értékelő, és annak itthoni következményeit feltáró vizsgálóbizottság Társelnök 2011.07.04. 2012.03.26.
2006-2010 Mezőgazdasági bizottság Elnök 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   A Költségvetési és pénzügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2002.07.04. 2006.05.15.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2004.12.20.
   EU-csatlakozási és külkereskedelmi albizottság
Tag 2002.06.12. 2004.12.20.
   Erdészeti albizottság
Tag 2002.09.18. 2004.12.20.
A kormányzati szerveknél, illetve a Kormány felügyelete alá tartozó szerveknél, különös tekintettel az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál elrendelt adatmásolással, esetleges jogosulatlan adatkezeléssel, adatátadással, illetve az APEH informatikai rendszerének megismerésével, valamint az APEH által különböző adóalanyok felé történő információkéréssel összefüggő tevékenységek körülményeit vizsgáló bizottság Elnök 2003.04.07. 2004.09.07.
A nemzeti lovas programot előkészítő eseti bizottság Tag 2003.10.06. 2006.05.15.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Tag 2003.10.20. 2004.04.20.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Elnök 2005.05.23. 2005.08.21.
1998-2002 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
   A Költségvetési és pénzügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1999.12.15. 2002.05.14.
Mezőgazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   EU-csatlakozási és külkereskedelmi albizottság
Tag 1998.06.30. 2002.05.14.
   Agrárpiaci és szabályozási albizottság
Tag 1998.06.30. 2002.05.14.
   Földhő albizottság
Tag 1998.12.09. 2002.05.14.
   Erdészeti albizottság
Tag 1999.06.09. 2002.05.14.
A közbeszerzésekről szóló 1995. évi XL. törvényben megfogalmazott jogalkotói szándék érvényesülését vizsgáló bizottság Tag 1999.09.28. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 36 19
2010-2014 66 127
2006-2010 219 169
2002-2006 88 329
1998-2002 27 394

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 57 1  
2010-2014 134 2  
2006-2010 145 1  
2002-2006 384 4  
1998-2002 155    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. november 224 363

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés alelnök 2006 2010
Soltvadkert Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2006 2010
Soltvadkert Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006
Soltvadkert Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Soltvadkert Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles villamosmérnök Budapesti Műszaki Egyetem Erősáramú Kar 1985
okleveles mérnök-közgazdász Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Ipari Kar 1990

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.fontsandor.fidesz.hu