Készült: 2018.09.20.01:31:34 Dinamikus lap

Hende Csaba

Képviselő fényképe
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Dr. Hende Csaba 2014.04.30.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2018- Fidesz 2018.05.08.  
2014-2018 Fidesz 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.06.22.
független 2004.06.23. 2004.12.23.
Fidesz 2004.12.24. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2018- Fidesz frakcióvez. h. 2018.05.08.  
2014-2018 Fidesz frakcióvez. h. 2017.10.02. 2018.05.07.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2004.04.26. 2004.06.22.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke 2018.05.08.  
az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke 2017.10.02. 2018.05.07.
honvédelmi miniszter 2014.06.06. 2015.09.09.
honvédelmi miniszter 2010.05.29. 2014.06.05.
jegyző 2006.05.16. 2010.05.13.
jegyző 2005.02.21. 2006.05.15.
igazságügyi minisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2018- 2018.04.08. Vas megye 1.vk. 2018.05.08.  
2014-2018 2014.04.06. Vas megye 1.vk. 2014.05.06. 2018.05.07.
2010-2014 2010.04.11. Vas megye 2.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Vas megye 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2018- Törvényalkotási bizottság Elnök 2018.05.08.  
2014-2018 Törvényalkotási bizottság Alelnök 2015.09.22. 2017.10.02.
Törvényalkotási bizottság Elnök 2017.10.02. 2018.05.07.
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2009.04.27. 2010.05.13.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2006.05.30. 2009.04.27.
2002-2006 Honvédelmi bizottság Tag 2005.04.11. 2006.05.15.
Környezetvédelmi bizottság Tag 2002.12.01. 2005.04.11.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2002.07.16. 2002.12.01.
   A Mezőgazdasági bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.07.16. 2002.12.01.
Ügyrendi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.10.25.
   A házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Tag 2002.06.26. 2003.05.05.
   Az 50/2003. (XI.5.) AB határozatból következő jogalkotási feladatok elvégzésére létrejött, az Alkotmány- és igazságügyi bizottsággal közös albizottság
Tag 2003.12.01. 2004.10.25.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Elnök 2002.05.27. 2002.07.16.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.06.05. 2002.07.16.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2018- 1  
2014-2018 9 1
2010-2014 1  
2006-2010 7 28
2002-2006 12 40

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2018- 4   1
2014-2018 49 1  
2010-2014 80 1  
2006-2010 22 50  
2002-2006 19 14  
1998-2002 408 8  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.09.09. 2015.10.09. igen Záró nyilatkozat a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény 12/B. § (2) bekezdésében meghatározott rendelkezés szerint.
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2017 2017.12.31. 2018.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2018 2018.05.08. 2018.06.07. igen  

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2018. augusztus 1 782 000

Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1990 1991

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1983

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.hendecsaba.hu