A Köztársasági elnök szerepe a törvényalkotásban


Köztársasági
elnök
Benyújtott
törvényjavaslat
Visszaküldött
törvény
AB-hoz
megküldött
törvény
Törvények száma
Göncz Árpád
1990.08.03.–1995.08.02.
3 0 7 10
Göncz Árpád
1995.08.03.–2000.08.03.
0 2 1 3
Mádl Ferenc
2000.08.04.–2005.08.04.
0 6 13 19
Sólyom László
2005.08.05.–2010.08.05.
0 31 16 47
Dr. Schmitt Pál
2010.08.06.–2012.04.02.
0 0 0 0
Dr. Áder János
2012.05.10.–
0 28 4 32
Összesen 3 67 41 111